نشادر چیست و چه کاربردی در خوراک دام و طیور دارد؟

نشادر چیست و چه کاربردی در خوراک دام و طیور دارد؟

مرداد ۱۹, ۱۴۰۱
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (۹ votes, average: ۴.۸۹ out of ۵)
Loading...
دسته: article

نشادر فید گرید چیست و چه کاربردی در خوراک دام و طیور دارد؟

 

آمونیوم کلراید فید گرید به عنوان افزودنی خوراکی برای ذخایر خوراکی مختلف مانند بره، گاو و حیوانات خانگی مانند گربه و سگ عمل می کند.

تأثیر مثبتی در پیشگیری از سنگ های ادراری در حیوانات دارد و بنابراین رفاه و عملکرد این حیوانات را به میزان قابل توجهی بهبود می بخشد.

 

آمونیوم کلراید یا همان آمونیوم کلرور چیست؟

نشادر که آن را با نام آمونیوم کلراید نیز می شناسند، ماده ای است که هم در گرید صنعتی و هم در گرید خوراکی تولید می شود.

این ماده یکی از مواد پر کاربرد شیمیایی است که در حوزه های مختلفی مورد بهره برداری قرار می گیرد.

 

فرمول شیمیایی نشادر فید گرید NH4CL می باشد و غالبا با درصد خلوص 99.5 درصد در بازار به فروش می رسد.

از آنجایی که این ماده خوراکی است، باید تهیه آن را تنها از مراجع معتبر به انجام رساند. این ماده در شکل خوراکی خود موارد مصرف عدیده ای را هم برای انسان و هم برای حیوانات داراست.

در این مطلب ضمن معرفی نشادر خوراکی به شما، موارد مصرف آن را برای اسب عنوان خواهیم کرد.

 

نشادر فید گرید چیست و چه کاربردی در خوراک دام و طیور دارد؟

 

در این بخش به این سوال پاسخ خواهیم داد که نشادر خوراکی چه کاربردهایی دارد؟

در پاسخ باید گفت آمونیوم کلراید فید گرید نوعی پودر جاذب رطوبت است که برخلاف نوع صنعتی آن در خلوص بالاتر و در حدود 99.5 درصد به فروش می رسد. این ماده در مواد غذایی باعث ایجاد طعم و عطر مطلوبی می گردد و به همین دلیل به عنوان یک افزودنی مجاز در صنعت غذا مورد استفاده قرار می گیرد.

هم چنین در پاسخ دقیق تر به این پرسش که نشادر خوراکی چیست باید گفت که این ماده، نوعی ماده مغذی برای مخمرهای نان، آبجو، بیسکوییت، سس سویا و … است.

این ماده در نان باعث ایجاد عطر و طعم دلپذیری در مواد غذایی می شود و در برخی نقاط دنیا از آن به عنوان ادویه برای تهیه غذاهایی چون مرغ بهره گرفته می شود.

 

نشادر اسب؟؟!!

شاید نام نشادر اسب را شنیده باشید، اما اینکه این ماده برای اسب چه کاربردهایی دارد، موضوعی است که کمتر مورد توجه و بررسی قرار گرفته است.

پیش از بررسی کاربرد نشادر اسب، باید دانست که این ماده در پزشکی هم جایگاه ویژه ای دارد و از این ماده پر کاربرد جهت تهیه داروهای متعددی استفاده می شود.

هم چنین در دامپزشکی هم از نشادر فید گرید برای درمان برخی بیماری حیوانات بهره گرفته می شود.

 

کاربرد نشادر فید گرید برای اسب؟

 

 

نشادر چیست و چه کاربردی در خوراک دام و طیور دارد؟

نشادر چیست و چه کاربردی در خوراک دام و طیور دارد؟

 

در این بخش به این سوال پاسخ خواهیم داد که نشادر اسب چیست و چه کاربردهایی دارد؟

این ماده در حیواناتی مثل اسب به جهت از بین بردن عفونت های ادراری مورد استفاده قرار می گیرد. نشادر فید گرید می تواند در حیواناتی مثل اسب، بز و … مانع از بروز و پیش روی عفونت های مجرای ادراری شود و به این شیوه در دامپزشکی مورد استفاده قرار می گیرد.

نشادر اسب می تواند تعداد دفعات دفع ادرار و هم چنین حجم آن را افزایش دهد و به این شیوه ضمن از بین بردن سریع تر عفونت ها، به دفع سنگ های مجرای ادراری و کلیه نیز کمک شایانی خواهد کرد.

از همین خاصیت نشادر فید گرید در تهیه داروهایی برای انسان ها هم استفاده می شود که گرید آن به گرید خوراکی یا دارویی تبدیل می شود.

باید تاکید کرد که نشادر اسب را تنها باید به شکل داروهای دام پزشکی مورد استفاده قرار داد و بهره گیری از آن به شکل خوراکی و یا افزودن آن به غذای اسب و سایر حیوانات مجاز نمی باشد.

مشتریان محترم می توانند جهت تهیه مرغوب ترین نوع نشادر فید گرید به سایت الوند شیمی نصر مراجعه کرده و اقدام به خرید محصول مورد نظر با گرید مورد نیاز نمایید.